Delikatne mycie

Klasyczne śnieżnobiałe suknie ślubne pomimo upływu lat nadal są w modzie

Duży wpływa na ogólny stan włosów ma sposób ich mycia oraz preparaty, które w tym celu stosujesz. Kluczowa jest dobra technika i wybranie takich kosmetyków, które nie tylko dobrze oczyszczą włosy, ale i poprawią ich kondycję.Najważniejsze, o czym należy pamiętać, to delikatne mycie: nigdy nie szarp i nie trzyj włosów – to wcale nie przyczyni się do ich lepszego oczyszczenia, a może spowodować ich złamania i urazy.

Postaw za to na delikatny masaż, zwłaszcza skóry głowy. Wpłynie to na poprawę krążenia i pobudzi aktywność cebulek włosowych, co zaowocuje szybszym wzrostem włosów i ich lepszą kondycją.Zwracaj także uwagę na to, jakich preparatów używasz podczas mycia.

Powinny być dobrane odpowiednio do potrzeb skóry głowy. Co ciekawe, w tym celu stosować możesz nie tylko tradycyjny szampon. Jeśli musisz myć włosy codziennie staraj się w miarę możliwości stosować szampon dla dzieci – jest znacznie łagodniejszy.

Popularna jest także metoda mycia odżywką: stosuje się ja wówczas zamiast tradycyjnego szamponu. W blogowym świecie furorę robi też oczyszczanie włosów płynem do higieny intymnej. Jego skład niewiele różni się od składu szamponu, jednak nie zawiera w sobie tak wielu silnych detergentów i jest delikatniejszy dla włosów.