Dlaczego mam depresję?

www.ksr2-belchatow.com.pl https://www.formeds.com.pl/

Depresja stanowi bardzo uciążliwy stan, który jest nieprzyjemny zarówno dla samego chorego, jak i dla jego bliskich. To, że uda nam się ją zdiagnozować, zwykle stanowi krok milowy na drodze do sukcesu, jakim jest wyzdrowienie. Niemniej ważne jest jednak odkrycie, co stanowi przyczynę naszego stanu. Aby ustalić, co spowodowało twoje znacznie obniżone samopoczucie, warto jest zadać sobie serię pytań i szczerze na nie odpowiedzieć.

Zastanów się, co cię gnębi i od kiedy zaczęły się twoje problemy z nastrojem. Być może istnieje coś, co doskwiera ci tak bardzo, że wiesz, iż gdyby udało ci się to zmienić, zaraz poczułbyś się lepiej. Porozmawiaj szczerze sam ze sobą, by odkryć, czy prześladują cię problemy z przeszłości, czy może nie radzisz sobie z obecną sytuacją życiową. Czasami problem nie leży w otoczeniu, ale w twoich problemach z samooceną.

Choć tego rodzaju pytania wydają się nieskomplikowane, może się okazać, że trudno jest na nie odpowiedzieć. Właśnie dlatego, zmagając się z depresją, dobrze jest skorzystać z pomocy psychoterapeuty. On pomoże ci stopniowo zrozumieć swoje problemy i, co najważniejsze, doradzi, jak sobie z nimi poradzić. Pomoc specjalisty w walce z depresją może okazać się niezastąpiona.