Jak wybrać bukiet ślubny?

Ślub jest jednym z najpiękniejszych dni w życiu każdego człowieka wkraczającego w etap budowania rodziny. Każda panna młoda pragnie, aby w dniu jej ślubu wszystko wyglądało idealnie. Bardzo często wiele par już z dłuższym wyprzedzeniem zamawia salę ślubną, oprawę muzyczną i fotograficzną. Jeśli chodzi o bukiet ślubny boho, w tym przypadku najważniejsza jest świeżość żywych kwiatów, dlatego wiązanki ślubne przygotowywane są w dniu zawarcia związku małżeńskiego. Rzadko kiedy można spotkać się z sytuacją, że panna młoda ma przygotowaną wiązankę ze sztucznych kwiatów. Idealnie dobrana kompozycja kwiatowa jest kolejnym dodatkiem, który podkreśla urok kobiety. Wiele pań zastanawia się, jaki bukiet ślubny będzie najlepszy.

Bardzo dużo zależy od gustu panny młodej, a także od pory roku, w którym zawierany jest związek małżeński. Niestety niektóre miesiące ograniczają nas w wyborze kwiatów, jednakże wiemy, że z każdego gatunku roślin można zrobić niepowtarzalny bukiet ślubny. Znaczenie ma również zasób finansowy państwa młodych, ponieważ cena niektórych kwiatów jest dość wysoka, ale jest to jeden jedyny dzień w życiu, w którym wszystko powinno być jak z bajki. Podczas wyboru bukietu ślubnego nie tylko rodzaj kwiatów ma znaczenie. Jest kilka ważnych aspektów, na które należy zwrócić uwagę, komponując wiązankę ślubną. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru bukietu ślubnego? Każda kobieta ma inną figurę – jest to jeden z czynników, który bierze się pod uwagę w trakcie komponowania bukietu ślubnego. Oczywiście nie każda panna młoda może zgodzić się z takim podziałem, aczkolwiek warto zaufać doświadczonemu floryście.

Panie o szczupłej budowie ciała oraz niższym wzroście powinny zdecydować się na mniejszy bukiet. Dla takiego typu urody odradza się przede wszystkim długie i kaskadowe bukiety. Tego rodzaju wiązanka idealnie będzie pasować dla pań o wyższym wzroście i nieco okrąglejszych kształtach. Długie i okazałe bukiety wysmuklą sylwetkę kobiety oraz nadadzą jej elegancji. Z zasady przyjmuje się, że im drobniejsza panna młoda, tym skromniejszy bukiet. Wybierając się do florysty, warto byłoby zabrać ze sobą zdjęcie sukni ślubnej oraz wybranych do niej dodatków. Większość stylistów uważa, że konsekwencja w użyciu tej samej palety barw w makijażu i kwiatach zapewni efekt przemyślanej stylizacji.

Podejmując decyzję dotyczącą wyboru barwy wiązanki ślubnej, najlepiej gdybyśmy mieli już wybrany kolor przewodni wesela oraz jego styl. Florysta dysponując takimi informacjami, z całą pewnością stworzy najpiękniejszy bukiet ślubny, podkreślając tym samym urodę panny młodej.