Kredyt na nieruchomość dla osób na umowie o dzieło

www.scartshow.pl

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób pracuje na tak zwanych umowach o dzieło. Czy tego typu forma zatrudnienia wpływa na nasze szanse podczas starania się o kredyt na zakup nieruchomości? Z pewnością ma to znaczenie, gdyż banki biorą to pod uwagę.

Na co musimy się więc przygotować, jeśli chcemy otrzymać kredyt, a pracujemy właśnie na takiej umowie? Przede wszystkim, należy pamiętać o tym, że znalezienie odpowiedniej oferty wśród tych oferowanych przez banki jest czasochłonne i na ostateczny wygląd tejże oferty wpłynie nie tylko forma zatrudnienie, ale również wiele innych czynników. W niektórych przypadkach przez umowę o dzieło nieco trudniej może być dostać kredyt, natomiast nie jest to wcale niemożliwe.

Jak się bowiem okazuje, forma zatrudnienia w znaczący sposób wpływa na ukształtowanie naszej zdolności kredytowej, a to bezpośrednio oddziałuje na lepsze lub też gorsze warunki umowy z bankiem.

Na co bank zwraca uwagę, gdy staramy się o kredyt?

Forma zatrudnienia to nie wszystko – bank zwraca uwagę także na szereg innych rzeczy, w tym między innymi wykonywany przez nas zawód, wielkość firmy, dla której pracujemy, jak również nasz dochód czy okres zawierania umów cywilnoprawnych.

Wszystko to ma znaczenie i wpływa na ostateczną zdolność kredytową, natomiast zdaniem ekspertów najważniejsze jest, aby postarać się o to, aby nasze dochody były po prostu stabilne. Dodatkowym plusem przy ubieganiu się o kredyt będzie również kapitał zebrany na tak zwany wkład własny – im wyższa kwota wkładu własnego, tym mamy większe szanse na to, że bank pozytywnie rozpatrzy nasz wniosek.

W ten sposób znacznie zwiększą się również nasze nadzieje na zakup wymarzonej nieruchomości.