Najbardziej opłacalne języki programowania

Przy obecnym rozwoju Internetu i poszczególnych technologii informacyjnej nie może nikogo dziwić, że pojawiły się dziesiątki języków programowania. W końcu tworzenie własnych programów i aplikacji to obecnie bardzo opłacalne zajęcie, którym zafascynowane są zarówno wielkie korporacje, jak i malutkie start upy.

Które z tych języków są najbardziej opłacalne? Jak wynika z badań, do tych najbardziej opłacalnych wcale nie należą te, które są najpopularniejsze. Często umiejąc perfekcyjnie obsługiwać mniej znany i trudniejszy język, możemy trafić w niszę na rynku programistów i zdobyć pracę o wyższym wynagrodzeniu.

Skoro mniej jest w tej dziedzinie fachowców, to jednocześnie łatwiej nam potencjalnie znaleźć pracę. Dlatego w ostatnim rankingu na prowadzeniu w kwestii zarobków byli programiści posługujący się Ruby on Rails.

Choć nie jest to język zanadto trudny, to dopiero zdobywający światowy rozgłos i najczęściej wykorzystywany przy eksperymentalnych projektach. Jak się okazuje, to właśnie one potrafią być tymi najlepiej opłacanymi.