Najpopularniejsze języki skryptowe

Języki skryptowe są uznawane za ten prostszy rodzaj wśród języków programowania. Z racji tego, że łatwo poprawić w nim błędy i można pracować na zasadzie prób i błędów, to polecany jest przede wszystkim osobom początkującym, zdobywającym pierwsze szlify w programowaniu. Jakie są najpopularniejsze języki skryptowe? PHP jest nie tylko jednym z najczęściej używanych, ale także jednym z pierwszych języków programowania, które zyskały powszechną popularność.

Powstał jako rozszerzenie języka Perl i utożsamiany był głównie z działaniami internetowymi. To dzięki temu językowi powstało wiele for, blogów czy serwisów informacyjnych, które możemy znaleźć w sieci. Dzięki swej prostocie, idealnie nadaje się do nauki podstaw, dlatego też polecany jest większości nowicjuszy.

Ostatnio dużą estymą cieszy się połączenie języka Python z frameworkiem Django. Wielu uważa, że jest to język nawet jeszcze prostszy i łatwiejszy do nauki niż PHP. Używany jest głównie przez małe początkujące firmy i indywidualnych biznesmenów, a to ze względu na trudności hostingowe.