Olejowanie włosów

www.scartshow.pl

Oleje są coraz częściej występującym składnikiem w produktach do pielęgnacji włosów. Znalazły także zastosowanie jako samodzielne kosmetyki, które wykorzystuje się do tzw. olejowania.

Zabieg ten polega na nałożeniu oleju na włosy w celu ich mocnego odżywienia, nawilżenia, a także, co może wydawać się dziwne, by zapobiegać ich przetłuszczaniu się. Oleje regulują bowiem pracę gruczołów łojowych, wydzielanie sebum, a także dostarczają skórze głowy i włosom składniki odżywcze. Olejować włosy można na kilka sposobów.

Olejowanie włosów na sucho polega na nałożeniu oleju na nieumyte włosy na kilka godzin, po czym zmyciu go tradycyjnie szamponem; na mokro – najpierw zwilżamy włosy, po czym rozprowadzamy na nich olej, czekamy do wyschnięcia włosów i maksymalnego wchłonięcia się oleju, po czym myjemy włosy. Oleje można też mieszać z maskami i odżywkami, nakładać niewielkie ilości na same końcówki w celu ich zabezpieczenia, czy tworzyć własne mgiełki ochronne mieszając oleje z wodą i innymi składnikami, które będą odpowiadały naszym włosom. Oleje można także wcierać w skórę głowy, by dostarczyć jej witamin i składników odżywczych, co zaowocuje zdrowszymi i piękniejszymi włosami.