Piszemy ogłoszenie o sprzedaży lub wynajmie nieruchomości

Chcą wynająć lub sprzedać posiadaną przez nas nieruchomość musimy przede wszystkim dotrzeć z ofertą do jak największej liczby osób, aby w ten sposób wykreować zainteresowanie. Nie jest to zadanie łatwe, dlatego też w wielu przypadkach próba sprzedaży czy wynajmu nieruchomości ciągnie się latami, aż w końcu decydujemy się powierzyć to zadanie pośrednikowi – jest to oczywiście całkiem rozsądna opcja, ale z drugiej strony sprzedaż lub wynajem mieszkania lub innego budynku użytkowego nie jest wcale aż tak skomplikowana, abyśmy sami nie mogli się tym zająć.

Najważniejsze jest odpowiednie ogłoszenie – z pozoru rzecz błaha, ale jak się okazuje, dobrze napisane może przynieść znakomite efekty. Jak więc stworzyć takie ogłoszenie, które przyciągnie potencjalnych zainteresowanych i ułatwi nam wynajęcie lub sprzedaż nieruchomości?

O czym pamiętać przy tworzeniu ogłoszenia?

Najważniejsze jest to, aby ogłoszenie było proste, konkretne oraz przejrzyste.

Trzeba w nim zawrzeć wszystkie niezbędne informacje, a więc między innymi powierzchnię mieszkania, wyposażenie, lokalizację i dojazd czy stan techniczny nieruchomości, jak również cenę oraz termin dostępności. Warto przy tym wszystkim pamiętać, aby podkreślić wszystkie, nawet najmniejsze zalety wynajmowanej lub sprzedawanej nieruchomości.

Spore znaczenie ma także sam. tytuł ogłoszenia, natomiast być może nawet ważniejsze są zdjęcia w tym ogłoszeniu zawarte – w ogłoszenia bez zdjęć wiele osób nawet nie wchodzi, dlatego też jest to niezwykle istotne.

Nie można również zapomnieć o najważniejszych informacjach kontaktowych, gdyż w przeciwnym razie potencjalni zainteresowanie nie będą mieli jak wypytać nas o różnego rodzaju szczegóły.