Wady i zalety języka PHP

Języków programowania jest całe mnóstwo i ciężko się ostatecznie zdecydować na to, w którym z nich będziemy programować. Dlatego przed wyborem warto się poważnie zastanowić i przejrzeć największe plusy oraz minusy poszczególnych, szczególnie tych najpopularniejszych, języków programowania.

Poniżej znajedziecie krótką ocenę języka PHP. Przede wszystkim język PHP uznawany jest jeden z najprostszych i najłatwiejszych do poznania.

Jego składnia jest dość łatwa i przystępna nawet dla początkujących programistów. Jednocześnie wykorzystywany jest na większości serwerów, dlatego też w sieci znajdziemy dostęp do wielu bibliotek i róznego rodzaju GUI.

Mimo swojej prostoty i relatywnie łatwej obsługi, kod jest bardzo wydajny. Dodatkowo kod zapisywany jest oraz przechowywany w plikach, których format jest łatwy do odtworzenia i edycji.

Niestety język ten ma także kilka wad. Choć główne zasady są proste, to te najbardziej specjalistycznie funkcje są zrozumiałe i dostępne właściwie tylko dla doświadczonych programistów.

Dodatkowo kod jest interpretowany, a nie kompilowany, co według wiele już sporym minusem.