Winietki ślubne

Nie ma żadnych wątpliwości, że wesele oraz ślub to ścisła czołówka najważniejszych dni w naszym życiu. Każda para młoda chciałaby, żeby ten dzień był w stu procentach idealny. Nie będzie to jednak możliwe bez odpowiedniego przygotowania. O czym powinniśmy więc pamiętać? Lisa jest długa, a wśród wielu pozycji mamy na niej także winietki ślubne – to nic innego jak karteczki z imionami naszych gości, dzięki którym ci bez większych problemów znajdą swoje miejsce przy weselnym stole. Nie każdy wie jednak, w jaki sposób dobrać takie winietki i czym tak w zasadzie powinny się one charakteryzować.

Przede wszystkim, winietki ślubne to podstawa, jeśli chodzi o organizację wesela, przede wszystkim w sytuacji, kiedy odgórnie planujemy miejsca dla naszych gości. Dziś mało kto robi to w sposób przypadkowy – wszak rodziny bywają bardzo duże, a nie każdy musi się z każdym lubić, dlatego aby uniknąć różnych nieporozumień czy konfliktów warto skorzystać z tak prostego pomysłu jak właśnie winietki ślubne. Nie wymagają one szczególnie dużo pracy, a w ostatecznym rozrachunku mogą okazać się po prostu niezbędne, tym bardziej przy weselach z dużą liczbą gości.

W jaki sposób dobrać winietki ślubne?

Tego typu winietki to jednak nie tylko wskazówka dla gości, ale również element dekoracyjny, który powinniśmy odpowiednio wykorzystać. Z reguły winietki ślubne są w tym samym stylu co zaproszenia ślubne, które wysyłaliśmy naszym gościom długo przed samą ceremonią – podobne motywy, taka sama kolorystyka czy też styl.

Oczywiście można zdecydować się na nieco bardziej oryginalne winietki na stół albo też dopasować je do stylistyki, w jakiej została urządzona cała sala weselna. Dzięki temu z pewnością będą one stanowić kolejną piękną dekorację. Sam wybór nie jest jednak łatwy, gdyż winietki ślubne dostępne są w różnych rodzajach, mają różną orientację (poziomą lub pionową), a do tego mogą zawierać na przykład samo imię zamiast imienia i nazwiska gościa. Wybór zależy oczywiście od nas samych i od naszych preferencji, natomiast najważniejsze jest, aby winietki były dobrze dopasowane do pozostałych dodatków ślubnych. Istotne jest również to, by były dobrze czytelne, dzięki czemu każdy gość bez problemu znajdzie swoje miejsce i będzie mógł świętować razem z nami ten jakże wyjątkowy dzień.